Korzystanie z usług i wyszukiwanie produktów oczekujących

Logo Carillon

Le carillon

Logo Les Clochettes

Les clochettes

Logo La cloche à biscuits

La Cloche à biscuits

Logo maison

Se rencontrer

Usługi oferowane przez naszych partnerów

Wifi Darmowe Wifi
Eau Woda
Urgence Nagła pomoc
Toilettes Toalety
Appel national Połączenie tel. krajowe
Lange Przewijania
Recharge Ładowanie tel.
Premier soins Pierwsza pomoc
Impression Drukowanie/ksero
Pain Przekąska
Outils Wypożyczanie narzędzi
Micro ondes MIkrofalówka
Consulter un livre Konsultacja z podręcznikiem
Laver des affaires Pranie ubrań
Consulter un journal Konsultacja z gazetą
Invendu Niesprzedanych
Information Informacja
Garde d'affaires Przechowalnia rzeczy
Échantillon hygiène Przybory higieniczne
Douche Prysznic
Discuter Rozmowa
Affranchir un courrier Wysłanie listu
Échange de monnaie Wymiana pieniędzy
Allaitement Karmienie piersią

Produkty oczekujące

Lunettes Okulary
Livre Książka
Pressing Prasowanie
Échantillon d'hygiène Przybory higieniczne
Douche Prysznic
Dessert Deser
Coiffure Fryzjer
Tickets restos Bony zakupowe
Boissons chaudes Ciepłe napoje
Nourriture pour animaux Karma dla zwierząt
Viennoiserie Ciastek
Spectacle Przedstawienia
Retouches Poprawki krawieckie
Plat ou encas Danie lub przekąska
Comment ça marche ?

Jak to działa:

Niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z drobnych usług w sklepach (dostęp do toalet, ładowanie telefonu itp.), zaoferować lub skonsumować produkty na żądanie (fryzury, napoje itp.), przyłączyć się do miejskiej inicjatywy (wspólny ogród, miejski ogród warzywny itp.), przyjść na imprezę, zaangażować się w nasze działania lub po prostu lepiej zrozumieć to, co robimy, zachęcamy do zapozanania się z naszą rubryką najczęściej zadawanych pytań:

Le Carillon, projekt stowarzyszenia La Cloche, to sieć przedsiębiorców solidarnościowych, którzy oferują bezpłatne, drobne usługi wszystkim potrzebującym.
Sieć Carillon stara się zachęcać do tworzenia więzi przyjaźni, aby nikt nie czuł się samotny. Wymiana usług, choć wyraźnie ukierunkowana na zaspokojenie podstawowych potrzeb (picie, jedzenie, opieka zdrowotna), ma przede wszystkim na celu promowanie tworzenia trwałych więzi.

Przedsiębiorcy należący do sieci są rozpoznawalni dzięki piktogramom, które są wyświetlane na ich witrynach sklepowych i które wskazują usług przez nich oferowane.

Zrzeszeni przedsiębiorcy mogą oferować dwa rodzaje usług.
- bezpłatne usługi dostępne dla wszystkich (korzystanie z toalet, ładowanie telefonu, wykonywanie połączeń...)
- produkty dostępne po okazaniu vouchera (danie, gorący napój, fryzura)
Każdy handlowiec może sam wybrać usługi, które jest gotów zaoferować.
Lista właścicieli sklepów i piktogramy wyświetlane na wystawach sklepowych pozwalają na identyfikację usług, które są oferowane w środku.

Aby uzyskać dostęp do usługi, która jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, wystarczy udać się do handlowca i uprzejmie poprosić o skorzystanie z usługi, którą on oferuje i której potrzebujesz.
Na przykład, jeśli zobaczysz wyświetlony piktogram "Użyj łazienki", możesz się przedstawić mówiąc "Cześć, widziałem na witrynie, że jesteś częścią sieci Carillon". Czy można skorzystać z łazienki? »
W przypadku bardziej szczegółowych usług, takich jak zestaw farmaceutyczny lub próbki, nie wahaj się zapytać sprzedawcy, jakie produkty są dostępne.
Aby uzyskać dostęp do ważnej usługi z voucherem, możesz przekazać voucher bezpośrednio sprzedawcy, który następnie dostarczy Ci usługę wskazaną na voucherze.
Jeśli nie posiadasz vouchera, upewnij się, że nie zawstydzasz sklepikarza, prosząc o drogie usługi, ponieważ nie wszyscy sklepikarze mogą regularnie oferować kawę lub danie.
Jeśli widzisz, że sklepikarz jest bardzo zajęty, poczekaj, aż będzie wolny lub zapytaj jednego z jego kolegów. Jeśli masz problem, zawsze możesz zostawić wiadomość na (bezpłatnym) bezpłatnym numerze telefonu 09.51.06.33.24 lub na stronie contact@lacloche.org.

Bony można zamówić u naszych partnerów kontaktując się z nimi lub udając się do nich bezpośrednio. Listę wszystkich naszych partnerów można znaleźć tutaj.

Częścią sieci są różne rodzaje przedsiębiorstw. Oprócz restauracji i barów znajdują się tu również księgarnie, sklepy z biżuterią i obuwiem, sklepy z serami, myjnie samochodowe dla pojazdów dwukołowych...!

Oczywiście! Przyjaźń jest w samym sercu projektu!  
Należy jednak uważać, aby nie przychodzić zbyt licznie. Wizyty nie mogą naruszać działalności sklepów, które otwierają swoje podwoje. 
Pamiętaj jednak, że przyjście do konkretnego punktu samotnie lub w parze (np. z kimś, kto nie zna sieci, aby go przedstawić) bardziej sprzyja tworzeniu powiązań niż wizyta w dużej grupie.

Dzieci jako pierwsze potrzebują pomocy i zawsze będą mile widziane!
Bądź jednak ostrożny: to osoba dorosła, która im towarzyszy, jest odpowiedzialna za nie i za to, aby nie przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu punktu/sklepu.

Nasi zwierzęcy przyjaciele są często dobrym pretekstem do kontaktu z tymi, którzy nas otaczają. Jednak niektóre rodzaje sklepów nie są przystosowane do ich spokojnego przyjmowania.
Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest zapytać sklepikarza bezpośrednio przed wizytą, czy może przyjąć Twoje zwierzęta, czy nie.

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z przedsiębiorcą, można zostawić nam wiadomość na bezpłatnym numerze (bezpłatnym) 09.51.06.33.24 lub pocztą elektroniczną pod adresem contact@lacloche.org.

Les Clochettes są inicjatywami miejskimi o charakterze integracyjnym (to znaczy, że jesteś mile widziany, kimkolwiek jesteś). Oferują one zajęcia ogrodnicze i upiększające ulice w określonym czasie i we współpracy z mieszkańcami dzielnicy. Inicjatywy te i ich szczegóły znajdują się na powyższej mapie. Można w nich uczestniczyć na takich samych warunkach jak w przypadku przedsiębiorstw z Carillon.