Utiliser les services et trouver des produits en attente

Logo Carillon

Le carillon

Logo Les Clochettes

Les clochettes

Logo La cloche à biscuits

La Cloche à biscuits

Logo maison

Se rencontrer

Les services offerts par les commerçants solidaires

Wifi Wifi
Eau Eau
Urgence Urgence
Toilettes Toilettes
Appel national Appel national
Lange Lange
Recharge Recharge
Premier soins Premier soins
Impression Impression
Pain Pain
Outils Outils
Micro ondes Micro ondes
Consulter un livre Consulter un livre
Laver des affaires Laver des affaires
Consulter un journal Consulter un journal
Invendu Invendu
Information Information
Garde d'affaires Garde d'affaires
Échantillon hygiène Échantillon hygiène
Douche Douche
Discuter Discuter
Affranchir un courrier Affranchir un courrier
Échange de monnaie Échange de monnaie
Allaitement Allaitement

Produits en attente

Lunettes Lunettes
Livre Livre
Pressing Pressing
Échantillon d'hygiène Échantillon d'hygiène
Douche Douche
Dessert Dessert
Coiffure Coiffure
Tickets restos Tickets restos
Boissons chaudes Boissons chaudes
Nourriture pour animaux Nourriture pour animaux
Viennoiserie Viennoiserie
Spectacle Spectacle
Retouches Retouches
Plat ou encas Plat ou encas
Comment ça marche

Comment ça marche ?

Que vous vouliez utiliser des petits services chez les commerçants (accéder aux toilettes, recharger un téléphone, etc.), offrir ou consommer des produits en attente (coupes de cheveux, boissons, etc.), rejoindre une initiative urbaine (jardin partagé, potager urbain, etc.), venir à un évènement, vous engager à nos côtés ou tout simplement mieux comprendre nos actions vous trouverez certainement toutes vos réponses dans cette Foire aux Questions : 

Le Carillon, projekt stowarzyszenia La Cloche, to sieć przedsiębiorców solidarnościowych, którzy oferują bezpłatne, drobne usługi wszystkim potrzebującym.
Sieć Carillon stara się zachęcać do tworzenia więzi przyjaźni, aby nikt nie czuł się samotny. Wymiana usług, choć wyraźnie ukierunkowana na zaspokojenie podstawowych potrzeb (picie, jedzenie, opieka zdrowotna), ma przede wszystkim na celu promowanie tworzenia trwałych więzi.

Przedsiębiorcy należący do sieci są rozpoznawalni dzięki piktogramom, które są wyświetlane na ich witrynach sklepowych i które wskazują usług przez nich oferowane.

Zrzeszeni przedsiębiorcy mogą oferować dwa rodzaje usług.
- bezpłatne usługi dostępne dla wszystkich (korzystanie z toalet, ładowanie telefonu, wykonywanie połączeń...)
- produkty dostępne po okazaniu vouchera (danie, gorący napój, fryzura)
Każdy handlowiec może sam wybrać usługi, które jest gotów zaoferować.
Lista właścicieli sklepów i piktogramy wyświetlane na wystawach sklepowych pozwalają na identyfikację usług, które są oferowane w środku.

Aby uzyskać dostęp do usługi, która jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, wystarczy udać się do handlowca i uprzejmie poprosić o skorzystanie z usługi, którą on oferuje i której potrzebujesz.
Na przykład, jeśli zobaczysz wyświetlony piktogram "Użyj łazienki", możesz się przedstawić mówiąc "Cześć, widziałem na witrynie, że jesteś częścią sieci Carillon". Czy można skorzystać z łazienki? »
W przypadku bardziej szczegółowych usług, takich jak zestaw farmaceutyczny lub próbki, nie wahaj się zapytać sprzedawcy, jakie produkty są dostępne.
Aby uzyskać dostęp do ważnej usługi z voucherem, możesz przekazać voucher bezpośrednio sprzedawcy, który następnie dostarczy Ci usługę wskazaną na voucherze.
Jeśli nie posiadasz vouchera, upewnij się, że nie zawstydzasz sklepikarza, prosząc o drogie usługi, ponieważ nie wszyscy sklepikarze mogą regularnie oferować kawę lub danie.
Jeśli widzisz, że sklepikarz jest bardzo zajęty, poczekaj, aż będzie wolny lub zapytaj jednego z jego kolegów. Jeśli masz problem, zawsze możesz zostawić wiadomość na (bezpłatnym) bezpłatnym numerze telefonu 09.51.06.33.24 lub na stronie contact@lacloche.org.

Bony można zamówić u naszych partnerów kontaktując się z nimi lub udając się do nich bezpośrednio. Listę wszystkich naszych partnerów można znaleźć tutaj

Częścią sieci są różne rodzaje przedsiębiorstw. Oprócz restauracji i barów znajdują się tu również księgarnie, sklepy z biżuterią i obuwiem, sklepy z serami, myjnie samochodowe dla pojazdów dwukołowych...!
Lista wszystkich przedsiębiorstw w sieci znajduje się tutaj.

Oczywiście! Przyjaźń jest w samym sercu projektu!  
Należy jednak uważać, aby nie przychodzić zbyt licznie. Wizyty nie mogą naruszać działalności sklepów, które otwierają swoje podwoje. 
Pamiętaj jednak, że przyjście do konkretnego punktu samotnie lub w parze (np. z kimś, kto nie zna sieci, aby go przedstawić) bardziej sprzyja tworzeniu powiązań niż wizyta w dużej grupie.

Dzieci jako pierwsze potrzebują pomocy i zawsze będą mile widziane!
Bądź jednak ostrożny: to osoba dorosła, która im towarzyszy, jest odpowiedzialna za nie i za to, aby nie przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu punktu/sklepu.

Nasi zwierzęcy przyjaciele są często dobrym pretekstem do kontaktu z tymi, którzy nas otaczają. Jednak niektóre rodzaje sklepów nie są przystosowane do ich spokojnego przyjmowania.
Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest zapytać sklepikarza bezpośrednio przed wizytą, czy może przyjąć Twoje zwierzęta, czy nie.

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z przedsiębiorcą, można zostawić nam wiadomość na bezpłatnym numerze (bezpłatnym) 09.51.06.33.24 lub pocztą elektroniczną pod adresem contact@lacloche.org.

Les Clochettes są inicjatywami miejskimi o charakterze integracyjnym (to znaczy, że jesteś mile widziany, kimkolwiek jesteś). Oferują one zajęcia ogrodnicze i upiększające ulice w określonym czasie i we współpracy z mieszkańcami dzielnicy. Inicjatywy te i ich szczegóły znajdują się na powyższej mapie. Można w nich uczestniczyć na takich samych warunkach jak w przypadku przedsiębiorstw z Carillon.